Contalar

Pelican Worldwide, aşağıdaki ürünleri de kapsayan, tamamen kurum içi, conta üretiminde uzmandır

Kesik Contalar

Malzemelerin 1" kalınlığa ve 39" (1 metre) çapa kadar, Kalıpsız Pnömatik Bıçakla Kesimi ve Yüksek Hızlı CNC Kontrollü Kalıp Kesimi Malzemeler, Elastomerler, CNA (sıkıştırılmış asbest dışı), PTFE®, Esnek Grafit, İşlenmemiş ve Dolgulu PTFE, Bitkisel Lif, Mika ve Mantardan oluşur.

İşlenmiş Contalar

CNC Torna Merkezleri, NC Freze Makineleri, malzemeleri 24"(600mm) dış çapa kadar işleme Malzemeler, Plastikler, Termoplastikler ve Dolgulu PTFE Floropolimerlerden oluşur.

Kalıplı Rotlar ve Tüpler

Sıkıştırmalı kalıplama için hidrolik presler üzerine 25, 40, 50 ve 100 Tonluk hava uygulanır. 24"(600mm) dış çapa kadar, Kalıplama Kapasitesi Malzemeler, İşlenmemiş ve Dolgulu PTFE Floropolimerlerden oluşur.

Karma Floropolimerler

Pelican Worldwide, bugün pazarda mevcut olan en yüksek kaliteli PTFE çok çoğuzlu harmanlar (polyblend) tasarlamak, bunlara tersine mühendislik uygulamak ve bunları üretmek için iklim kontrollü bir karıştırma tesisi kullanmaktadır. Kalite Kontrol departmanı, malzeme analizleri yapmak ve her parti için, kopma mukavemeti, uzama gerilimi, özgül ağırlık, dökme yoğunluk, sertlik ve termogravimetrik analizi de kapsayan standart kalite kontrol testleri uygulamak için, kendi son teknoloji laboratuar tesisimizden yararlanmaktadır.

Tıraşlanmış Saclar, Şeritler ve Filmler

Pelican Worldwide, İşlenmemiş ve Dolgulu PTFE Floropolimerleri aşağıdaki şartnamelere göre, saclar, şeritler ve filmler halinde yontma ve yarma kapasitesine sahip son teknoloji bir dönüştürme tesisi sunar:

  • Kalınlık: .002" ila .180"
  • Genişlik: .125" ila 60"
  • Uzunluk: .125" ila sonsuz top

ISO9001 certificate